Ha sikerrel akarunk áthatolni különösen kemény felületeken, akkor ehhez már kapható a megfelelő gyémánt lyukfúró sarokcsiszolóra, a TLS jóvoltából. Ma már minden esetben speciális fúrószárra lesz szükségünk, ha lyukat szeretnénk fúrni a csempébe, például azért, hogy felszereljük a fürdőszobába a tükröt.
A régebben használt volfrám karbid ötvözetek már nem állják meg a helyüket az olyan kemény anyagokkal szemben, mint a gránit, márvány, bazalt. Ha mégis megtennék, akkor is nagyon szűk volt az a tartomány, amin belül dolgozni lehetett velük. Ilyenkor felmerülhetne a kérdés, hogy mi a helyzet a nagyobb átmérőjű lyukakkal?
A fali csatlakozók és a vízvezetékek helyét mindenképp ki kell hagyni. Ha burkoljuk, akkor utólag kell nyílást vágjunk a csempére. Ezt még azelőtt érdemes megtennünk a lyukfúró segítségével, mielőtt felragasztanánk a falra a csempéket. Ugyanígy kell eljárjunk a járólapokkal a lefolyó helyének a kialakításakor. A gyémánt lyukfúró sarokcsiszolóra való illesztése után ezt már könnyen megtehetjük.
Gyémánt lyukfúró sarokcsiszolóra: felhelyezés és használat
Azt már tudjuk, hogy kapható kiváló minőségű gyémánt lyukfúró sarokcsiszolóra, ezért csak az a kérdés maradt, hogy miért pont arra? A legtöbb lyukfúrót egyszerűen egy fúrógéphez kell csatlakoztatni és máris használatra kész. Hogy jön ide a sarokcsiszoló vagy köznapi nevén a flex?
Ezt a szerszámot leginkább vágásokra szokták használni, vagy amint a neve is tükrözi, csiszolásokra. Igaz, hogy a megfelelő adapterrel a legtöbb körkivágó egyszerűen felilleszthető egy fúró-csavarozóra, de mégsem ez a megszokott. Gyakrabban kerül fel a gyémánt lyukfúró sarokcsiszolóra, mint másra.
Ennek oka egyszerűen annyi, hogy ilyen formában sokkal stabilabban tartható meg és könnyebb bánni vele. Ha fúróra vagy csavarozóra kerül, akkor szükség lesz egy külön megvezetőt használni, ami csökkenti az elmozdulás esélyét a bevetés során. A gyémánt lyukfúró sarokcsiszolóra általában M14-es csatlakozóval szerelhető fel egyszerűen.
Legyen okosan kiválasztva a gyémánt lyukfúró sarokcsiszolóra!
Az ipari gyémántszemcsék többféle módon kerülhetnek fel a termékekre, így rendkívül strapabíróvá válnak. A galvánkötés helyett, ma már vákuumforrasztást vagy lézerhegesztést használnak. Ilyen formában a szegmens nem kopik el egyik alkalomról a másikra, legalábbis, ha minőségi darabot választunk a kínálatból.
Az élettartamot tovább lehet növelni a munkálatok során történő fokozott hűtéssel, amit a víz rendszeres adagolásával vagy a speciális gyantával végzünk. Amikor kiválasztásra kerül az ideálisnak tűnő gyémánt lyukfúró sarokcsiszolóra, mindig nagyon figyeljünk! Könnyen mellé lehet nyúlni, hiszen a gyanúsan olcsó lyukfúró valószínűleg silány anyagból készül, ami gyorsan elkopik.
Sőt, ilyenkor az is előfordulhat, hogy nem leszünk képesek lyukat fúrni a keményebb, vastagabb lapokba. A TLS viszont garancia a minőségre. A burkolatszintezo.hu weboldalon csak olyan termékek találhatóak, amik a gyártás során be lettek vizsgálva és prémium alapanyagokból készültek. De nem csupán ezek találhatóak a felületen.
Jó választás a csavaros lapszintező
Ha belevágunk a csempézésbe, akkor a gyémánt lyukfúró sarokcsiszolóra hasznos kiegészítő, de még nem elég. A csavaros lapszintező gondoskodik arról, hogy a felületet teljesen egyenletes legyen. Ez a termék arra szolgál, hogy megelőzze a fogazott felszín kialakulását. Egyszerűen lehet vele boldogulni.
A csavaros lapszintező rendszer talpakból és fejekből áll össze. A talpak bekerülnek a lapok alá a lerakás pillanatában, majd a hozzájuk csatlakozó menetes szárra kerül a fej, amit kézzel lehet meghúzni. Itt érdemes ügyelni, nehogy túlfeszítsük. A talp elemek 1-5 mm szélesség között, több tartományban fugatávtartóként funkcionálnak.
A száradás után a fej egyszerűen eltávolítható és több alkalommal felhasználható. A csavaros lapszintező minden esetben minőségi alapanyagokból készül, ami garantálja a várt eredményt. Bátran teszteljük le a gyakorlatban, mert a TLS-TORNADO, TLS-HURRICANE, valamint ezek ECO verziói nem fognak csalódást okozni!