Segítségükkel részesévé válhatunk a korlátlan információáradatnak. A a felhasználók elképzeléseit túlszárnyalták a tabletek új generációjának megjelenésével. A nagyobb gyártók, mint az Apple, Samsung, Huawei, Asus, olyan technológiákat fejlesztettek ki, amelyekkel még hatékonyabb lesz a munka, még erősebbek lesznek az eszközök, viszont ezzel arányosan csökken a súlyuk és a vastagságuk. Az iPad Pro modelljét több grafikussal tesztelték.
A tesztnek az volt a célja, hogy szemléltessék vele, mennyire kifinomultan dolgozik össze az érintőképernyő és a szoftver, ami lehetővé teszi a művészi alkotások elkészítését is. Persze egy átlagfelhasználó, nem erre fogja használni a tabletek nagy részét, viszont lenyűgöző, hogy nagyteljesítményű precíz számítógépeket kezelhetünk fél kézzel is.
Nem kell túl idősnek lenni ahhoz, hogy emlékezzünk arra, amikor egy több kilós számítógéppel maga volt a csúcstechnológia egy filmet megnézni. A tabletek ugrásszerű fejlődésével, egy tudományos fantasztikus filmben érezheti magát az, aki egy ilyen készüléket a kezébe fog. Nagy a valószínűsége, hogy utána bele fog szeretni és a mindennapjai részévé válik. Annak a kornak már vége, amikor a teljesítmény ormótlan külsővel járt együtt.
A kecses, vékony tabletek kristálytiszta megjelenítői mögött igazi erőművek dübörögnek, hogy pillanatok alatt végrehajthassák a gazdájuk minden óhaját, egyetlen bökésre. A tabletek gyártóin nagy a nyomás, ezért a fejlesztők mindig új technológiákat hoznak létre. A használatuk korlátlan hozzáférést biztosít minden médiatartalomhoz, legyen szó zenéről, filmekről, hírekről. Mindenki maga döntheti el, hogy mire használja.