Egy bizonyos képesség sokszori gyakorlásával az ember a készség szintjére emelheti ezt a tudást. Ez azt jelenti, hogy nincsen szüksége a képesség kialakulása és alkalmazása során használt tudatos erőfeszítésre, hanem az már szinte automatikusan megy.
A készségfejlesztő játékok a már kialakult készségeket hivatottak gyakoroltatni és a csapatjáték során felmerülő különbségekből szórakoztató helyzeteket kreálni.
Egy ilyen készségfejlesztő játék lehet az Activity, amelyben a beszédet, a rajzolást és a mutogatást kell használni. Mindenki készségszinten alkalmazza ezeket, viszont a játékosok ismereteinek és stílusának különbözőségei humoros helyzeteket szülnek a játék során.
A story kocka is a beszédkészségre alapoz, mivel egymástól viszonylag független fogalmakból kell összefűznie a játékosoknak egy történetet. Ezek a készségfejlesztő játékok nemcsak felnőttek, de gyermekek számára is ajánlottak. A gyermekeknél leginkább a képesség szintjéről való felemelés az elsődleges cél, nem pedig a kialakult készség gyakorlása.